shield arrow-simple-alt-top arrow-simple-alt-left arrow-simple-alt-right arrow-simple-alt-bottom facebook instagram linkedin medium pinterest rss search-alt shaper twitter video-play arrow-long-right arrow-long-left arrow-long-top arrow-long-bottom arrow-simple-right arrow-simple-left arrow-simple-bottom readio arrow-simple-top speaker-down plus minus cloud hb pin camera globe cart rotate Group-35 star edit arrow-top arrow-right arrow-left arrow-bottom check search Close square speaker-up speaker-mute return play pause love new-tab equalizer

EO zendt indringende documentaire ‘Streaming Hell’ uit over verborgen wereld van online kindermisbruik

In de documentaire Streaming Hell reist EO-presentator Rachel Rosier naar onder meer de Filipijnen, waar zij mensen volgt die strijden tegen online seksueel misbruik van kinderen. De documentaire van International Justice Mission (IJM) en Nachtzon Media, laat de ontwrichtende werkelijkheid van deze vorm van uitbuiting zien, maar tegelijkertijd ook de moed van mensen die zich inzetten voor recht, bescherming en herstel. Daarnaast komt EO Metterdaad in actie om aandacht te vragen voor dit diepgewortelde probleem in de Filipijnen.

Streaming Hell brengt een wereld in beeld die zich vaak buiten het zicht van de meeste mensen afspeelt. 500.000 Filipijnse kinderen worden online misbruikt in livestreams. In veel gevallen onder dwang van hun ouders. In Nederland zijn 20.000 mannen als dader betrokken. De documentaire toont hoe kinderen slachtoffer worden van uitbuiting, maar laat ook de inzet zien van hulpverleners, juristen en opsporingsdiensten die zich vastberaden inzetten voor hun veiligheid en toekomst.

Kinderen zonder stem
Voor deze documentaire reisde Rachel af naar de Filipijnen. De EO-presentator licht toe: “Wat me misschien nog wel het meest raakte, was de vastberadenheid van mensen die blijven strijden voor kinderen die zelf geen stem hebben. Hun moed is indrukwekkend en laat zien dat het kwaad niet het laatste woord hoeft te hebben. Elk kind dat bevrijd wordt is een overwinning. Juist in een verhaal als dit zie je hoe belangrijk het is dat mensen niet wegkijken, maar opstaan voor kinderen die zelf geen stem hebben.”

Met deze aankoop wil de EO aandacht vragen voor een urgent en vaak verborgen probleem. Streaming Hell maakt voelbaar wat online kindermisbruik met slachtoffers doet, maar laat ook zien waarom het noodzakelijk is dat dit verhaal wordt verteld.

EO Metterdaad
Het onrecht onder kinderen in de Filipijnen is haast niet te bevatten. In deze documentaire van International Justice Mission (IJM) en Nachtzon Media, wordt duidelijk hoe groot en complex dit probleem is. En wat de gevolgen zijn voor daders en slachtoffers. IJM zet zich in voor het bevrijden van kinderen uit misbruiksituaties, het oppakken van daders in verschillende landen, en de juridische bijstand van slachtoffers.

Daarom komt EO Metterdaad in actie om aandacht te vragen voor dit diepgewortelde probleem en geld in te zamelen voor het werk van IJM in de Filipijnen. Zo kunnen kinderen worden gered en beschermt, daders worden opgespoord, en kunnen slachtoffers juridische hulp krijgen en nazorg worden aangeboden.

Viewing Tweede Kamer
Donderdag 26 maart wordt de documentaire getoond in de Tweede Kamer. Hierbij zijn onder meer kamerleden Mirjam Bikker (CU), Dierderik Boomsma (JA21) Barbara Kathmann (GroenLinks-PvdA), Tijs van den Brink (CDA) en Ingrid Coenradie (JA21) aanwezig.

‘Streaming Hell’ is woensdag 1 april te zien om 22.45 uur bij de EO op NPO 2

Word deel van de beweging die een einde maakt aan slavernij en mensenhandel.

Dit is misschien ook interessant…

Bekijk meer
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Doneer en geef bescherming tegen geweld, uitbuiting en slavernij.

Uw gift maakt het mogelijk om slachtoffers te bevrijden en nazorg te geven, daders veroordeeld te krijgen en rechtssystemen te versterken.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Gegevens

Uw donatie:

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Betaalmethode

Uw donatie:

Selecteer een betaalmethode:

Door dit vakje aan te vinken, geef ik International Justice Mission Nederland toestemming om via SEPA-incasso het toegezegde bedrag maandelijks van mijn rekening af te schrijven en om de ingevulde gegevens hiervoor te gebruiken. Gegevens worden niet verstrekt aan derden.

Vorige

U doneert eenmalig.

Login

Donor Portal

Review your giving, tax statements and contact info via the IJM Donor Portal.

please sign in
Email Sign Up
Get updates from IJM on stories from the field, events in your area and opportunities to get involved.
sign up