shield arrow-simple-alt-top arrow-simple-alt-left arrow-simple-alt-right arrow-simple-alt-bottom facebook instagram linkedin medium pinterest rss search-alt shaper twitter video-play arrow-long-right arrow-long-left arrow-long-top arrow-long-bottom arrow-simple-right arrow-simple-left arrow-simple-bottom readio arrow-simple-top speaker-down plus minus cloud hb pin camera globe cart rotate Group-35 star edit arrow-top arrow-right arrow-left arrow-bottom check search Close square speaker-up speaker-mute return play pause love new-tab equalizer

Survivor van gedwongen arbeid in Zuid-Azië verkozen tot leider

In een district in Zuid-Azië heeft Lingamma de lokale leiderschapsverkiezingen gewonnen. Lingamma zat jarenlang vast in gedwongen arbeid, maar nu is ze officieel verkozen als Sarpanch van haar dorp - vergelijkbaar met een burgemeester. ‘In dorpen waar hun voormalige onderdrukkers nog steeds wonen, zijn deze leiders boven alles uitgestegen.’

Lingamma straalt als ze boven de menigte wordt uitgetild, gedragen op de schouders van haar supporters en vriendinnen. Op dat moment vieren ze niet alleen haar overwinning in een lokale verkiezing. Ze tillen iemand uit hun eigen gemeenschap op – iemand die jarenlang aan de rand van de samenleving stond – en plaatsen haar in een rol als publieke leider.

Lingamma is één van negen survivors van gedwongen arbeid die in december 2025 lokale verkiezingen wonnen in een district in Zuid-Azië. Drie mannen en vijf vrouwen zullen dienen als wijkraadsleden in hun dorpen en Lingamma zal optreden als Sarpanch van haar dorp.

Terugkijkend op deze overwinningen zegt een lokale IJM-leider: ‘Tien jaar geleden zaten deze mensen vast in slavernij en konden ze zich niet voorstellen dat ze ooit hun gemeenschap zouden leiden. Vandaag de dag, in 2026, zijn we getuige van een opmerkelijke transformatie. In dorpen waar hun voormalige onderdrukkers nog steeds wonen, zijn deze leiders boven alles uitgestegen – en laten ze zien dat hoop en vastberadenheid levens kunnen veranderen.’

Nog maar tien jaar geleden was dit ondenkbaar geweest voor Lingamma. Tot 2016 behoorde zij tot de 45 families uit een gemarginaliseerde inheemse gemeenschap in het dorp Amaragiri die gevangen zaten in een hard systeem van gedwongen arbeid. Drie invloedrijke zakenlieden hadden de lokale visserij overgenomen en dwongen vissers alles aan hen te verkopen. Ze hielden families zoals die van Lingamma in hun greep met valse schulden, dwang en geweld. Meer dan dertig jaar leefden deze families in angst en diepe armoede, zonder dat iemand voor hen opstond.

Alles verandert in januari 2016, als IJM en partnerorganisatie Foundation for Sustainable Development (FSD) de autoriteiten ondersteunen bij het bevrijden van de families uit decennialange uitbuiting. In de jaren die volgen, komen de survivors samen om te bouwen aan een nieuwe toekomst. Ze vormen de Amaragiri Released Bonded Laborers Association (RBLA), maken gebruik van overheidsprogramma’s om hun omstandigheden te verbeteren en richten zelfs hun eigen visverwerkingsbedrijf op. Zo bouwen ze een nieuw leven op. Hun kinderen kunnen weer naar school en in het hele dorp is de verandering zichtbaar en voelbaar.

In deze periode laat Lingamma zich kennen als een stabiele en kundige leider. Ze leidt RBLA‑vergaderingen, onderhoudt contact met overheden, ondersteunt families in hun herstel en werkt intensief samen met de gemeenschap aan projecten die bijdragen aan economische opbouw.

Na haar verkiezing zegt Lingamma: ‘Deze kans is niet alleen mijn overwinning – het is de overwinning van onze gemeenschap. Als Sarpanch wil ik ons dorp verbeteren door te investeren om goede wegen, schoon drinkwater, betere gezondheidszorg en goed onderwijs voor onze kinderen. Ik zet me in voor het welzijn en de vooruitgang van elke familie in ons dorp.’

Haar recente verkiezing bouwt voort op een groeiende erfenis van leiderschap door survivors in het gebied. Bij eerdere verkiezingen werd survivor‑leider Mallaiah verkozen tot vice‑Sarpanch. Tijdens zijn termijn zorgde hij voor een busverbinding voor het dorp, regelde hij huisvesting voor families van survivors en zorgde hij voor een koelopslag voor vis - een enorme versterking voor de lokale economie.

Een lokale IJM-leider vertelt: ‘Het leiderschap van Mallaiah legde de basis. Deze verkiezingen gaan verder op dat fundament. Vandaag de dag wordt ons dorp niet langer gedefinieerd door slavernij. Het is een dorp dat wordt geleid door survivors.’

Lingamma voegt daaraan toe: ‘Ik had nooit durven dromen van een leven in vrijheid zoals dit. Ik ben dankbaar en wil elke kans benutten om mijn gemeenschap en mijn dorp te helpen en verder te ontwikkelen.’

Word deel van de beweging die een einde maakt aan slavernij en mensenhandel.

Dit is misschien ook interessant…

Bekijk meer
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Doneer en geef bescherming tegen geweld, uitbuiting en slavernij.

Uw gift maakt het mogelijk om slachtoffers van gedwongen arbeid te bevrijden en nazorg te geven, daders veroordeeld te krijgen en rechtssystemen te versterken.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Gegevens

Uw donatie:

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Betaalmethode

Uw donatie:

Selecteer een betaalmethode:

Door dit vakje aan te vinken, geef ik International Justice Mission Nederland toestemming om via SEPA-incasso het toegezegde bedrag maandelijks van mijn rekening af te schrijven en om de ingevulde gegevens hiervoor te gebruiken. Gegevens worden niet verstrekt aan derden.

Vorige

U doneert eenmalig.

Login

Donor Portal

Review your giving, tax statements and contact info via the IJM Donor Portal.

please sign in
Email Sign Up
Get updates from IJM on stories from the field, events in your area and opportunities to get involved.
sign up